Search
× Search
Vítr po ránu slabý, až neznatelný
Daniel Vodička

Vítr po ránu slabý, až neznatelný

Dnes začne 27. Česká námořní rallye prvními rozjížďkami. Začne… Začne, pokud vítr dovolí. Po ránu hladina moře jako zrcadlo, vítr ideální jen na plavání.

Předpověď pro Kaštelanský záliv po poledni slibuje zesílení bezvětří na 4 – 6 uzlů ze severozápadu. Windy v poryvech avizuje dokonce přes 10 uzlů. Jižně od Čiova by vichr mohl atakovat i patnáctiuzlovou hranici.

Dosáhne-li proudění vzduchu avizovaných výkonů, můžeme se těšit na zajímavý začátek regaty. A vzhledem k výsledkům předpovědních modelů na další dny bude zřejmé, že každá dnes dokončená rozjížďka bude dvojnásob cenná.

Vzácný vítr bude letos na rallye monitorovat také moderní technologie Windbot. Jedná se o zařízení, které bude použité také na olympiádě v Paříži. Spolu se sledováním lodí během závodu poskytne i divákům přesnou představu o situaci na vodě.

Poznámka

Podle neoficiálních zdrojů z okruhů blízkých příznivcům placaté Země, slouží technologie Windbot také k monitoringu jachtařských myslí během závodu a ve verzi Windbot+ navíc k ovlivnění rozhodování během rozjížděk. 

445
Na horu