Search
× Search
Vítězem The Ocean Race se stal 11th Hour Racing
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Vítězem The Ocean Race se stal 11th Hour Racing

O vítězi závodu kolem světa The Ocean Race (dříve Volvo Ocean Race) se rozhodovalo dnes od stolu. Vítěznému týmu, který nemohl po kolizi na startu dokončit poslední etapu, byla přiznána náprava a zvítězil o 3 body před druhým Holcim-PRB.

Kolize na startu poslední etapy, ve které poslední v celkovém pořadí Guyot sestřelila vedoucí 11th Hour Racing, byla pro pořadatele ranou na solar. Od závodu si slibovali více a poslední etapa mohla mnohé napravit. V jediné vteřině však byly dvě jachty ze hry, závod se omezil na 3 lodě IMOCA a navíc bylo jasné, že o vítězi rozhodnou rozhodčí.

Poslední etapa měla nešťastný průběh i pro Holcim-PRB. Vedla od startu až do cíle. Tedy, skoro až do cíle. Středomoří je však zrádnou bezvětrnou pastí a na to švýcarský tým doplatil. Před cílem uvízl v bezvětří, a to znamenalo až třetí místo v Janově. Etapu vyhrál tým Malizia a druhý skončil Biotherm.

V celkovém pořadí to znamenalo 34 body pro Holcim-PRB a 32 pro Malizia. A čekalo se, jak dopadne žádost o nápravu 11th Hour Racing. Jury se rozhodla přiklepnout americkému týmu za poslední část závodu 4 body. To znamená celkově 37 a první vítězství v historii závodu pro Američany.

Američané tedy vyhráli, i když způsobem, který netěší. Tím, kdo tento ročník prohrál, jsou nakonec organizátoři, kteří mohou být s průběhem závodu jen těžko spokojeni. Uvidíme, co to bude znamenat pro jeho budoucnost.

267
Na horu