Search
× Search
Titul mistryně Evropy pro Kristýnu Piňosovou
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Titul mistryně Evropy pro Kristýnu Piňosovou

Včera v Torbole skončilo mistrovství Evropy olympijské třídy iQFoil – IQFOiL Youth European Championships Lake Garda 2023. A do Česka putuje zlatá medaile v kategorii dívek do 19 let zásluhou Kristýny Piňosové. Na osmém místě ji ve finále doplnila Nela Sadílková.

Obě jsou reprezentantky a olympijské naděje a zároveň členky RODOP iQFoil Teamu, do kterého patří ještě Kristýna Chalupníková a David Drda. Všechny vede trenér Milan Hájek.

Na startu mistrovství Evropy bylo mezi 422 závodníky z 36 zemí také 13 českých reprezentantů a český juniorský windsurfingový tým znovu ukázal, že patří ke světové špičce.

Závodilo se v kategoriích do 17 a do 19 let chlapci a dívky. Do finále se po základní části probojovaly dvě členky RODOP iQFoil Teamu – druhá Kristýna Piňosová a sedmá Nela Sadílková. Kristýně se finále povedlo a vybojovala zlatou medaili.

Kristýna Piňosová má za sebou další parádní závod. Vždy si to sice trochu zkomplikuje, když šňůru prvních míst prokládá chybičkami, například spadne, splete trať nebo zmešká start... Ale nakonec bere zlato!

„Ze začátku jsem měla docela problémy, ale dostala jsem se mezi prvních deset, kteří postupují do medal race a tam jsem si věřila na výhru. A vyhrála jsem,“ radovala se Kristýna. „Je to báječné, dřela jsem opravdu hodně, ale nyní se sen stal skutečností. Děkuju všem svým sponzorům a také rodičům, kteří mě během závodu podporovali každý den,“ dodala.

Foto Elena Giolai

Foto Elena Giolai

Nela Sadílková
V kategorii U19 dívky jely velmi dobře i Kristýna Chalupníková (21. místo) a Markéta Štěpánková (34. místo) z 58 závodnic. Skvěle zajela také Alex Lojínová, která vybojovala 12.místo v kategorii U17 dívek.  David Drda, který skončil na velmi slušném 26. místě ze 145 závodníků v kategorii U19 chlapci. Dále byl Šimon Skřepek  na 82. místě, Jan Kuchař na 83. místě,  Jiří Plch na 99. místě a Vojtěch  Kaczur na 110. místě. V kategorii U17 chlapci byl Jiří Štěpánek na 102. místě a 109. místě  František Burda ze 153 závodníků.

Více o závodě zde.

Kompletní výsledky zde.

Kristýna Piňosová, Nela Sadílková i David Drda budou reprezentovat Česko na srpnovém mistrovství světa v Haagu, které je zároveň první olympijskou kvalifikací pro OH 2024. Jejich kolegové windsurfaři Kateřina Švíková a Karel Lavický, kteří samozřejmě v Haagu nebudou chybět, již dnes začínají závodit v Marseiile, kde se jede předolympijský Test Event. Společně s nimi budou na této regatě, která se koná v dějišti příštích olympijských her, reprezentovat Česko ještě Alessia Palanti ve třídě ILCA 6 a Zosia Burska a Sára Tkadlecová ve třídě 49erFX. Ostatní naši reprezentanti dávají přednost přípravě na první kvalifikaci. Například bratři Teplí nyní trénují právě v Haagu.

 

272
Na horu