Search
× Search
Thomson tlačí odříznutou Crémer do Vendée
Jan Koukal
/ Kategorie: Vende Globe

Thomson tlačí odříznutou Crémer do Vendée

Přání fanoušků francouzské jachtařky Clarisse Crémer se naplnila. Poté, co jí byla jejím někdejším sponzorem Banque Populaire upřena možnost vybojovat si účast v závodu Vendée Globe 2024, jí tutéž šanci poskytne tým Alex Thomson Racing.

Jak nedávno informovaly Lodní noviny, tým britského jachtaře zakoupil bývalou jachtu Apivia, na níž se Crémer účastnila posledního ročníku Vendée Globe. Tu se rozhodl tým Banque Populaire prodat poté, co jeho půtka s jachtařkou vzedmula velkou mediální bouři. Crémer se totiž v listopadu loňského roku stala matkou a vedení týmu usoudilo, že jí mateřské povinnosti znemožní účast v závodu, pro kterou je nově třeba projít kvalifikací.

Po vlně kritiky se ale tým neodvážil vybrat nového kapitána/kapitánku a loď raději nabídl na trhu. Nabídku využil ostřílený britský sólo jachtař Alex Thomson a hned se rozšířily zvěsti, zda náhodou loď nekoupil právě pro odstrčenou Francouzku.

Třiatřicetiletá Pařížanka nyní potvrdila, že bude mít k dispozici podporu nejen Thomsona, ale k jejich kampani se připojí také nový titulární sponzor L'Occitane en Provence.

„Jsem mimořádně šťastná a hrdá, že mohu začít toto nové dobrodružství. Posledních několik měsíců bylo intenzivních a vždy budu vděčná všem, kteří ve mě věřili,“ komentovala svůj „restart“ spokojená jachtařka.

Adrien Geiger, generální ředitel společnosti L'Occitane en Provence, považuje Crémer za skutečný vzor pro nové generace „Rozhodli jsme se spojit síly, abychom podpořili postavení žen v jachtingu, v soutěživém světě, který je stále převážně mužský. Clarisse se snaží skloubit roli matky se svými kariérními ambicemi, což se týká mnoha žen.“

Samotný Alex Thomson se zúčastnil pěti závodů Vendée Globe a dvakrát se umístil na stupních vítězů. „Clarisse je jednou z nejtalentovanějších jachtařek v oceánských závodech a zaslouží si být příští rok na startu Vendée Globe. Chceme světu ukázat, že fakt, že se stanete matkou, nemění nic na tom, kým jste jako sportovec,“ vysvětlil svůj přístup britský jachtař.

Nyní nové partnery čekají povinnosti - zformovat technický tým, vyladit loď, potvrdit kalendář závodů a začít hltat míle sólo. Příští Vendée Globe začíná 10. listopadu 2024.

401
Na horu