Search
× Search
The Ocean Race Europe
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

The Ocean Race Europe

V sobotu v Lorientu za velmi slabého větru odstartoval závod The Ocean Race Europe. První etapa zavede startovní pole do portugalského Cascais. Jachty nyní míří od Finisterre na západ k otočnému bodu v Atlantiku.

Závod se jede ve dvou kategoriích. Atraktivnější z nich je moderní třída IMOCA s foily, druhou kategorií jsou dobře známé jachty VO65.

Po startu za velmi slabého větru se startovní pole drží pohromadě. Nikdo se nechce dopustit chyby. Západně od Finisterre se jachty dostaly do silnějšího zadobočního větru (sever). Vedoucím jachtám nyní vítr slábne. K otočnému bodu zbývá 200 mil v náročných podmínkách bez větru.

Image
Ve třídě IMOCA si vede nejlépe LinkedOut Thomase Ruyanta, na druhé příčce jede americký tým 11th Hour vedený Charliem Enrightem. Třetí příčka patří Bureau Vallée s odstupem 13 mil. Tým Louise Burtona si pochvaluje novou jachtu (jde o bývalou L´Occitane Armela Tripona, kterou navrhoval Sam Manuard). Rychlosti jachet IMOCA se za Finisterre pohybovaly nad 20 uzly.

Flotila VO65 ztrácí na nejrychlejší 30 mil. Na čele pluje portugalská Mirpuri Foundation vedená Francouzem Yoannem Richommem. Holandská AkzoNobel ztrácí 10 mil a Team Childhood I je o dalších 7 mil zpět.

Polohu jachet najdete zde.

Foto Pierre Bouras / TR Racing

1551
Na horu