Search
× Search
The Ocean Race Europe
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

The Ocean Race Europe

29. května startuje z Lorientu závod The Ocean Race Europe. Na start se postaví 12 týmů, z toho 5 na inovacemi nabitých jachtách IMOCA a 7 na osvědčených VO65.

Jedná se o regatu, která má nahradit kvůli covidu odložený závod The Ocean Race. Bude mít tři etapy, Lorient – Cascais, Cascais – Alicante a Alicante – Janov. Cíl v Janově je naplánován na 19. června.

Týmy IMOCA

11th Hour Racing Team

Tým vede dvojnásobný účastník Volvo Ocean Race Charlie Enright. Na pozici navigátora se představí Simon Fisher (5 závodů kolem světa). Dále budou v týmu zkušený Francouz Pascal Bidégorry (vítěz Volvo Ocean Race 2017/18, držitel rekordu přes severní Atlantik 2009) a Švýcarka Justin Mettraux (spolu s Milanem Koláčkem vyhrála několik závodů v Classe Mini).

Bureau Vallée

Louis Burton skončil třetí v letošní Vendée Globe. Navigátora v týmu bude dělat Davy Beaudart. Do stálé posádky bude patřit Burtonova manželka Servane Escoffier. Na dalších místech se vystřídají jachtaři z Francie, ale také se počítá s účastí britské závodnice a účastnice Vendée Globe Pip Hare.

CORUM L’Épargne

Tým vede vynikající sólový jachtař a dvojnásobný vítěz Solitaire du Figaro Nicolas Troussel. Nicolas se zúčastnil Vendée Globe, ale kvůli zlomenému stěžni musel u Kapverd odstoupit. Jeho jachta z dílny Juana K je velmi rychlá. V týmu bude mít vynikajícího sólistu Seba Josse (dlouhá léta tým Gitana), Marie Riou a Benjamina Schwartze.

LinkedOut

Tým vede další účastník Vendée Globe Thomas Ruyant (6. místo 2020/21) Doplní ho sólový jachtař Morgan Lagraviere a dále Quentin Ponroy, Laurent Bourgues a účastnice Vendée Globe Clarisse Crémer.

Offshore Team Germany

Německý tým vede olympionik Robert Stanjek. Na palubě bude britská olympionička Annie Lush, německý talent Phillip Kasüske a devátý z letošní Vendée Globe Benjamin Dutreux.

VO65

Ve třídě VO65 jsou dva týmy z Holandska a dále po jednom z Rakouska, Litvy, Mexika, Polska a Portugalska.

AkzoNobel Ocean Racing

Tým povede Australan Chris Nicholson. Ze známých jmen v týmu najdete Brita Willa Harrise, který spolupracuje v poslední době s Borisem Herrmannem na jeho Vendée Globe kampani.

Ambersail-2

Litevský tým vede olympionik Rokas Milevičius. Navigátorem týmu je veterán Vendée Globe Conrad Colman. Dále jsou členy posádky těžko vyslovitelní Domantas Juškevičius, Deimantė Jarmalavičiūtė a Tomas a Linas Ivanauskas.

Austrian Ocean Race Project

Rakouský tým povede Holanďan Gerwin Jansen.

Mirpuri Foundation Racing Team

Portugalský tým povede vynikající francouzský sólový jachtař Yoann Richomme. V týmu má krajana Nico Lunvena a ze známých jmen Jacka Bouttella a Williho Altadilla.

Sailing Poland

Polský tým povede zkušený Bouwe Bekking, který se na start Volvo Ocean Race postavil poprvé v roce 1985.

Team Childhood

Team Childhood povede dvojnásobný vítěz Amerického poháru Simeon Tienpont. V týmu jsou zkušení Gerd-Jan Poortman, Peter van Niekerk a Wouter Verbraak (navigátor).

Viva México

Hlavou týmu je Erik Brockmann. Šéfy hlídek budou zkušení Roberto ‘Chuny’ Bermúdez a Jaime Arbones.

Více informací najdete zde.

2383
Na horu