Search
× Search
Sydney Hobart pro Black Jack
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Sydney Hobart pro Black Jack

Black Jack dnes ráno v 01:37:17 protnula cílovou čáru v Hobartu a zvítězila v regatě Rolex Sydney Hobart Yacht Yacht Race v čase dvou dnů 12 hodin 37 minut 17 sekund.

Až do včerejšího pozdního večera nebylo jasné, která ze tří 100stopých lodí zvítězí. SHK Scallywag vedla po startu, ale technické potíže ji o vedení připravily. Do čela šly Black Jack a LawConnect. Nakonec se letošní ročník povedl nejlépe Black Jack.

Black Jack obeplula Tasman Island včera večer ve 21:50, její navigátor Alex Nolan odhadoval čas příjezdu do cíle na 02:15. Čas v cíli byl nakonec o více než půl hodiny lepší, ale stále daleko za rekordem 01:09:15:24 stanovený LDV Comanche (Jim Cooney/Samantha Grant) v roce 2017.

Image
Majitel vítězné jachty Peter Harburg, tentokrát na jachtě neplul. Jachtař z Queenslandu se letos rozhodl zůstat na břehu a „nechat posádku dělat to, co umí nejlépe“. Přenechal loď ve schopných rukou svého dlouholetého kapitána a přítele Marka Bradforda.

Harburg se zúčastnil 8 ročníků závodu, vždy na svých jachtách nesoucích vždy jméno Black Jack. V roce 2008 to bylo s jeho Reichel/Pugh 66, když dopluli šestí do cíle. Ta loď byla nakonec prodána. Byla přejmenována na Alive a v roce 2018 vyhrála Rolex Sydney Hobart.

Harburg se rozhodl pro větší jachtu. Koupil v roce 2013 VOR 70 Telefonica a v roce 2017 vítěze ročníku 2009 Alfa Romeo. Dnešní ranní vítězství je pro jachtu druhé, tentokrát jako Black Jack.

Harburg včera večer řekl: „Je to nervózní čekání. Nikdy předtím jsem tento pocit nezažil. Je to zvláštní, protože jsem vždy byl na lodi, když závodila, a máte mnoho práce. Je to jiné, než když čekáš na břehu."

O druhé místo se sváděl souboj až do cíle. Rychlejší nakonec byla LawConnect a třetí SHK Scallywag. Souboj o vítězství v handicapu ještě není rozhodnut.

Polohu lodí najdete zde.

 

1447
Na horu