Srážka motoráku s plachetnicí u Rogoznice
V úterý 21. června ve 1210 došlo k vážné nehodě u ostrůvku Smokvica před Rogoznicí v Chorvatsku. Dvaašedesátiletý rakouský jachtař skončil po kolizi v šibenické nemocnici s vážným zraněním. Osmatřicetiletý skipper motorové jachty je ve vazbě.
Příčinou nehody byla zřejmě nepozornost a špatné zhodnocení situace. Osmatřicetiletý Maďar plující na motorové jachtě pod německou vlajkou, nalétl na záď rakouské plachetnice. Skipper plachetnice při nárazu upadl v kokpitu a způsobil si vážné zranění. Rakušan proto zamířil ihned po příjezdu policie do nemocnice v Šibeniku. Na Maďara také čekala cesta vozem na státní náklady, ale tentokrát do šatlavy.
3713
Související články
Konec rekordního pokusu, Sodebo nemá kormidlo
Konec rekordního pokusu, Sodebo nemá kormidlo
V Jižním oceánu, až daleko na jihu téměř v oblasti plovoucího ledu končí rekordní pokus v plavbě kolem světa trimaranu Sodebo Ultim. Thomas Coville se svými muži přišel o kormidlo na centrálním trupu. V další plavbě Jižním oceánem není možné pokračovat.
Ulomený foil
Ulomený foil
Druhý ve Vendée Globe Sebastien Simon přišel o foil na pravoboku. To je velká rána pro držitele čtyřiadvacetihodinového rekordu. Znamená to rychlostní ztrátu kolem 30 %.
Čtyři měsíce a stále pluje
Čtyři měsíce a stále pluje
9. července se nejrychlejší Class 40 Acrobatica srazila na severním Atlantiku s liberijským tankerem Silver Ray. Vrak závodní lodě stále pluje.