Search
× Search
Sólo za 24 hodin 714 mil!!!
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Sólo za 24 hodin 714 mil!!!

Thomas Coville se dečkal. Na své konto si připsal nový sólový rekord v počtu uplutých mil za 24 hodin. Má hodnotu 714 mil. Starý rekord Armela Le Cléac´h překonal o 32 mil. Po celých 24 hodin dokázal udržet průměrnou rychlost 29,75 uzlu. Stal se prvním sólovým jachtařem, který dokázal za 24 hodin překonat hranici 700 mil.

Thomas Covile v posledním desteiletí několikrát obeplul svět. Snažil se překonat rekord Francise Joyona. Obeplout sólo svět za méně než 57 dnů se mu však nepodařilo. K tomu si přidal i jeden závod Volvo Ocean Race na Groupama. Bylo z toho vítězství.
Nyní má již druhým rokem nový trimaran Sodebo Ultim dlouhý 34 metrů. S ním má na svém kontě dvě druhá místa. Tedy nejprve srážku s nákladní lodí při Route du Rhum a pak dvě druhá místa v Transat Jacques Vabre a nedávno v The Transat.
Nyní se tedy při návratu z New Yorku podařilo vytvořit velký rekord. 714 mil vypadá parádně. Nemusí ale dlouho vydržet. V New Yorku je na startu připraven také Francois Gabart na trimaranu Macif. Chce se pokusit vytvořit rekord přes Atlantik a při té příležitosti může 714 mil padnout.
A na závěr ještě připomínáme, že máte šanci se na trimaranu Sodebo Ultim svézt. Stačí se zúčastnit soutěže pořádané firmou Helly Hansen.
3873
Na horu