Skvělý start  pro Morgan
Daniel Vodička
/ Kategorie: ČNR

Skvělý start pro Morgan

Až druhý závodní den 22. České námořní rallye začala regata prvními rozjížďkami. Včera naprostá absence větru nepovolila ani jeden start. Dnes byl vítr také slabý, ale nakonec se podařilo odjet dvě rozjížďky.

V obou rozjížďkách si v mistrovské kategorii First 35 vedl skvěle Morgan Sailing Team, který v úvodní rozjížďce zvítězil, ve druhé si připsal druhé místo a po dnešku je se třemi body ve vedení. V první rozjížďce dojel na druhém místě brněnský tým Hyveco a třetí skončil YC Neratovice. Ve slabém větru se nedařilo favorizovanému týmu RODOP, který dojel až na 10. místě.

Ve druhé rozjížďce si RODOP spravil náladu a vyhrál před Morgan Sailing Team a týmem Dragonfly.

V celkovém pořadí je na čele Morgan Sailing Team před Hyveco a Dragonfly.

Celkové pořadí First 35

1             Morgan Sailing Team     Petr Fiala            3 body

2             Hyveco Jan Hykrda          7 bodů

3             Dragonfly            Jan Čutka            7 bodů

Kategorie Elan 350

V kategorii Elan 350, ve které se nebojuje o republikový titul, zajely obě rozjížďky výborně dámy z týmu Twinky, které dnes dvakrát zvítězily. V první rozjížďce dojel na druhém místě tým GEN Sedlčany a na třetím místě Stodola House. Ve druhé rozjížďce za Twinky dojel tým Stodola House a třetí německý Grace.