Search
× Search
Skvělé zprávy z Giraglie
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Skvělé zprávy z Giraglie

Známá regata Rolex Giraglia se letos jede s dvojnásobnou českou účastí. Tři sestry chtějí zopakovat svůj úspěch z roku 2016 a k nim se přidal tým Hebe.

První součástí slavného závodu byla offshore rozjížďka Sanremo – St. Tropez. V ní z naší dvojice nastoupil jen tým Hebe. Vedl si fantasticky a dokázal zvítězit nejen ve své třídě, ale i v ORC celkově. Rozjížďka startovala o půlnoci a jela se stoupačka ve větru kolem 20 uzlů. Naši výborně odstartovali a dlouho se drželi vpředu spolu s rychlejšími jachtami. Po přepočtení času v cíli z toho bylo vynikající první místo. 

Další součástí regaty jsou inshore rozjížďky. V první z nich se Hebe nedařilo, tým měl OCS a nepomohl ani protest. 

Úspěšnou štafetu ale přebral tým Tři sestry. Na nové jachtě zajel vynikající třetí místo mezi čtyřmi desítkami startujících. Ještě před několika dny přitom nebylo jasné, jestli se tým bude moci postavit na start kvůli stávce lodního motoru. Nakonec se podařilo závadu provizorně opravit. 

Oba naše týmy na sebe výrazně upozornily a my budeme s napětím čekat, jak si povedou v hlavní rozjížďce, při které se točí ostrůvek Giraglia na severu Korsiky. 

Výsledky najdete zde.

3127
Na horu