Search
× Search
Sedm je konečné číslo
Daniel Vodička

Sedm je konečné číslo

Poslední závodní den již na České námořní rallye nic nového nepřinesl. Počasí nekooperovalo, žádná další rozjížďka se už nepřidala. Závod tak skončil po sedmi rozjížďkách a je známý nový místr republiky.

Závod tedy skončil po sedmi odjetých rozjížďkách, což je možné vzhledem k meteorologickým podmínkám, které tento rok v okolí Murteru panovaly, označit za velký úspěch rozhodčích a celého realizačního týmu.

Mistrovství republiky

Mistrem republiky se na Firstech 35 stal Morgan Sailing Team vedený Karlem Taschnerem. Týmu se nejméně povedla první rozjížďka, kdy dojel až na 7. místě, ale pak najel na vlnu jedniček a dvojek, které ho posunuly do čela. Ani páté místo v šesté rozjížďce ho nepřipravilo o prvenství. I když to bylo jen nejtěsnější možné vítězství…

Druhý Rodop Martina Kulíka měl na svém kontě stejný počet bodů. Také týmu z Prahy se nepovedla šestá rozjížďka, ale vítězstvím v sedmé se na Morgan bodově dotáhl. A musel věřit, že se v pátek bude závodit...  

Víra nestačila. Nestačila k prvenství a nestačila ani k šanci na prvenství. Další rozjížďka nepřišla…

Třetí místo tentokrát zamířilo do Brna k týmu Hyveco, který vedl Tomáš Karas. Za soupeři na prvních dvou místech zaostal o 3 body. Tým měl vynikající start do závodu, ale pak zaváhal v jeho středu a toto zaváhání ho odsunulo na bronzovou příčku.

Elan E4

V kategorii Elan E4 převálcoval konkurenci tým Lodních sportů Brno pod vedením Josefa Pavlovského. První dvě rozjížďky měl na rozcvičení a v nich si připsal dvě cvičné dvojky. Pak již dominoval startovnímu poli podobně, jako koronavirus dennímu zpravodajství posledního půlroku. Pět jedniček a celkem 7 bodů.

O druhé místo byl sveden nelítostný souboj mezi SK Halza Víta Červinky a Slim Sailing Standy Jelínka. Oba týmy skončily se 20 body na kontě. Díky jednomu vítězství ve druhé rozjížďce bral stříbro SK Halza a na Slim Sailing zbyl bronz.

24. Česká námořní rallye skončila. Závod se odehrál v bláznivé době a nezbývá než doufat, že stejně jako patří k minulosti 24. ročník, bude již brzy patřit do učebnic dějepisu i virus, který hází pod nohy klacky nejen jachtařům, ale spolu s nimi i celému jachtingu. Ať už závodnímu nebo rekreačnímu.

Nezbývá než doufat, že tento blázinec nebude trvat věčně.

Výsledky najdete zde.

 

2827
Na horu