Search
× Search
Rekordní trimaran ztroskotal
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Rekordní trimaran ztroskotal

Rekordní trimaran Use It Again, který se pokoušel překonat rekord v plavbě kolem světa proti směru větru, ztroskotal v kanálu Beagle v Patagonii.

24 metrů dlouhý trimaran Use It Again již několik dnů čekal ukrytý v zátokách poblíž kanálu Beagle, až se počasí v Pacifiku umoudří, aby mohl pokračovat v rekordním pokusu. Jedna bouře v Pacifiku střídala druhou a plavba v bouřlivém počasí poblíž pevniny, bez možnosti úniku, by znamenala příliš velké riziko. Proto se duo Romain Pilliard a Alex Pella schovávalo v závětří pevniny.

Bylo to velmi únavné, protože s velkým trimaranem stále pluli se čtvrtým refem na hlavní ve vodách Beagle Channel. Tam, zpět, tam zpět, Ve středu v noci v jednu hodinu po půlnoci tamního času se ozvala rána. Alex Pella na hlídce usnul a trimaran narazil na skaliska u břehu v Cook Bay. Loď se v té chvíli pohybovala rychlostí 6 uzlů.

Posádka ihned zalarmovala pobřežní stráž, které se druhý den podařilo trimaran ze skalisek stáhnout. Čas zde byl mimořádně důležitý, protože do oblasti se blížila silná bouře.

Nyní je trimaran na cestě na motor do nejbližšího přístavu, kde bude zkontrolován jeho technický stav. Rekordní pokus už nadále nemůže být uznán, protože posádka přijala cizí pomoc.

2582
Na horu