Search
× Search
Red Bull a Allinghi do Americas Cupu
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Red Bull a Allinghi do Americas Cupu

Do Americas Cupu se vrací švýcarský tým Alinghi, který v závodě dvakrát zvítězil v letech 2003 a 2007. Posilou týmu bude rakouský výrobce létajících limonád Red Bull.

Americký pohár je velmi, velmi, velmi nákladná záležitost. Tým Alinghi si to již několikrát vyzkoušel. Tentokrát však na financování týmu nebudou stačit miliardy farmaceutického magnáta Ernesta Bertarelliho. Do kasičky přitečou desítky, či stovky milionů (možná miliardy) od firmy Red Bull.

Malá ekonomická vsuvka

Vypadá to, že vyrobit limošku za kačku, tři kačky dát do reklamy a prodávat ji za pade, se vyplatí. Pak zbude i na Formuli 1 a Americký pohár.

Alinghi Red Bull Racing

Tým ponese název Alinghi Red Bull Racing a byl představen v Ženevě. Na tiskové konferenci prohlásil rakouský miliardář Dietrich Matescchitz (49% majitel rakouské limonády k nezaplacení), že nechce být jen tím, kdo přinese do týmu peníze (jinými slovy, nechce být dojnou krávou), ale chce se na běhu týmu podílet a přinést do něj novou energii (také jak jinak) a zkušenosti ze světa Formule 1.

Podle obhájců z Nového Zélandu o účast projevilo zájem více týmů, ale potvrzené jsou zatím vedle obhájce vyzyvatel INEOS z Velké Británie, italský tým Luna Rossa a nyní Alinghi Red Bull.

1554
Na horu