Search
× Search
Raiffeisen Trophy 2024 – YFA 20 let
Pavel Winkler
/ Kategorie: Ostatní regaty

Raiffeisen Trophy 2024 – YFA 20 let

Letošní ročník Raiffeisen Trophy se jako největší business regata pro účastníky z Česka a Slovenska stala také místem pro oslavy spojené s 20 lety fungování organizátora akce, společnosti YFA. 40 závodících lodí ve 4 flotilách a celkový počet 332 osob znamenal 30% nárůst účastníků oproti loňsku.

Výjimečnost a úroveň regaty zajišťuje i účast mnoha nejlepších českých jachtařů a reprezentantů jak v námořním tak okruhovém jachtingu v jednotlivých týmech. Během pětidenního závodu se bojovalo o poháry ve čtyřech kategoriích – 10 lodí First 45, 10 lodí Elan 4, 10 lodí Salona 46 a 10 lodí Bavaria 41S.

Foto Pavel Nesvadba

Foto Pavel Nesvadba

Raiffeisen Trophy
Závod měl opět v tomto květnovém termínu naprosto skvělé jachtařské podmínky a to i navzdory ne zcela ideální původní předpovědi. Sportovní úroveň ve všech kategoriích je každým rokem stále vyšší a tomu odpovídá i špičkové zázemí na vodě a to jak v podobě silného rozhodcovského týmu tak i dostatku doprovodných lodí a motorových člunů pro zajištění plynulosti a výborných jachtařských podmínek pro všechny 4 lodní třídy.

Závod začal v neděli jednou tréninkovou rozjížďkou pro všechny třídy. Slavnostní zahájení Raiffeisen Trophy proběhlo tentýž večer v Marině Frapa. Závodníky vítaly Valmont hostesky s Valmont welcome drinkem by EBM Group. Všech 40 posádek přivítal ředitel závodu Pavel Winkler, ředitel privátního bankovnictví Raiffeisenbank Jiří Zelinka a Jana Bezušková, hlavní koordinátorka celé akce. Představeni byli také rozhodčí Jan Blahoňovský, Václav Brabec a celý organizační tým YFA.

V pondělí se závodníci probudili do slunečného dne. Nespresso tým už čekal na mole s ranní kávou. Závodníky čekal slabý vítr s tendencí slábnout ještě víc. Podařilo se tak odjet pouze jednu okruhovou rozjížďku. Druhá byla kvůli velké změně větru a následnému slábnutí přerušena. Celá flotila se vrátila do Rogoznice, kde čekalo na všechny pivo z Kbelského pivovaru a káva Nespresso.

Večer se konala velká party u bazénu při příležitosti oslav 20 let existence regat YFA.

Foto Pavel Nesvadba

Foto Pavel Nesvadba

Raiffeisen Trophy
Během večera se vzpomínalo na roky minulé, YFA si připravila pro závodníky zábavný kvíz, který prověřoval znalosti v jachtingu a přehledu dění za posledních 20 let s YFA. Vítězem kvízu se stal zaslouženě tým AMI. O hudební produkci, ozvučení a projekci se postaral, stejně jako po celou dobu akce, Strahov Sound System. Závodníci se skvěle bavili, plavali, skákali a tančili. Výročí bylo oslaveno důstojně.

V úterý ráno přišlo silné jugo. Část závodníků se sešla na networkingové snídani. Na této akci si ti, kteří o to mají zájem, vyměňují informace jak si mohou být vzájemně nápomocni v pracovním či osobním životě. U ostrova Murvica byla odstartována navigační rozjížďka s otočením Plicina Mlina a cílem u severozápadního cípu ostrova Šolta, která závodní pole přiblížila k Trogiru. Za stálého větru o síle 10 až 15 uzlů se ještě odjela jedna okruhová rozjížďka.

Do Trogiru za účastníky zavítaly naše závodnice Zosia Burska a Sára Tkadlecová, které se nominovaly na 49eruFX na olympiádu v Paříži, aby s nimi strávily poslední dva společné dny na regatě.

	Foto Pavel Nesvadba

Foto Pavel Nesvadba

Raiffeisen Trophy
Středa začala pravidelnou regatovou lekcí jógy, kterou vedla lektorka Šárka Bauerová z pražského Studia CERE.  Následovaly dvě krásné okruhové rozjížďky poblíž Trogiru ve větru o síle kolem 15 uzlů. A pak se podařilo odjet celou navigační etapu. Závodníci po dojezdu do mariny Kaštela vypadali, že jsou jachtingem opravdu naplněni. Večer se konala beach party na počest nominace Zosii a Sáry na OH. Součástí party byla i malá talk show s děvčaty a představeni jejích úspěchu a plánu do dalších let.

Ve čtvrtek se odjely opět dvě krásné slunečné i větrné rozjížďky ve větru kolem 15 uzlů v prostoru před Splitem, kam se vydaly lodě natankovat před blížícím se check-outem.

A jak to nakonec po osmi odjetých rozjížďkách dopadlo?

V kategorii First 45 suverénně zvítězil tým MORGAN SAILING TEAM Karla Taschnera, v kategorii Salon 46 HAAS + SOHN SAILING TEAM Václava Citla, v kategorii Bavaria 41S tým INTEGRA Štěpána Pšeničky a v kategorii Elan 4 TWINKY HOLKY Renaty Marečkové.

Více zde.

 

 

543
Na horu