Search
× Search
První vítězství...
Daniel Vodička

První vítězství...

Předpovědi navzdory se včera podařilo odjet první rozjížďku České námořní rallye. A byla to pěkná rozjížďka, jen co je pravda.

Vítr vydržel po celou dobu foukat rychlostí kolem 10 uzlů, slunce svítilo a oba fotografové na naší mediální lodi nafotili hromady krásných obrázků. Celkem nějakých 2500 snímků a každý trochu jiný (najdi 10 rozdílů).

První startovala kategorie First 35. Podařil se hned první start, přes čáru byly 3 jachty. Na start se vracely týmy Autolaky Hrubý, VT Project a Rudý koule. Na čele se od počátku usadil Morgan. Na první bóji za Morganem s odstupem točil Rodop a třetí Hyveco. Na tomto pořadí se navzdory snaze všech zůčastněných nic nezměnilo až do cíle. Morgan suverénně zvítězil, Rodop skočil druhý a Hyveco třetí.

Mezi Firsty 45 točil první návětrnou bóji Newton, druhý Yacht Club Praha a třetí ART 247. Newton způsobem start/cíl zvítězil. ART 247 bojoval a vybojoval druhé místo. Yacht Club Praha skončil třetí.

Vzhledem k pokročilému času po skončení rozjížďky jachty zamířily zpět do maríny.

Dnes představili rozhodčí ambiciózní plán. Tři rozjížďky, z toho dvě navigační, mezi které by se měl vložit jeden rychlý karusel. Dnes večer bude celá flota nocovat v Trogiru. 

Výsledky najdete zde.

368
Na horu