Search
× Search
První míle za sebou, náročná noc se blíží
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

První míle za sebou, náročná noc se blíží

Giancarlo Pedote a Milan Koláček mají za sebou 3 hodiny závodu Rolex Fastnet Race. Jak si vede v náročné konkurenci?

Startovní pole IMOCA se rozdělilo na dvě skupiny. První stoupá na západ podél pobřeží. V této skupině se dobře vede i italsko-český pár. Vzhledem k rozdělení startovního pole a časově rozdílné aktualizace poloh není možné rozumně odhadnout pořadí. Momentálně stoupají proti sílícímu větru rychlostí 9 uzlů.

Druhá část startovního pole vsadila na otevřené moře a stále směřuje na jih. V čele této skupiny je duo Thomas Ruyant a Sam Googchild. Oba jsou ze stejného týmu, jediného týmu ve třídě IMOCA, který má dvě lodě. Toto duo stoupá rychlostí kolem 15! uzlů.

Mezi těmito dvěma skupinami přeskakuje Yoann Richomme na Arkea Paprec. Nejprve vsadil na jižní křídlo, ale nyní již je nejzápadnější lodí startovního pole. Pluje rychlostí 18 uzlů proti větru! Je to jeho první velký závod ve třídě IMOCA. Přesto je pro příští Vendée Globe považován za favorita.

Závodníci u pobřeží mají zatím proud v zádech. To by mělo vydržet ještě cca 3 hodiny. Před sebou má celé startovní pole přechod první studené fronty.

Polohu lodí najdete zde.

489
Na horu