Search
× Search
For Boat_2024_TOP
Překvapivé vítězství Morgan Sailing Teamu
Daniel Vodička

Překvapivé vítězství Morgan Sailing Teamu

Včera se po dlouhém čekání podařilo odjet jen jedinou rozjížďku. Šlo o krátkou navigační rozjížďku, ve které vzhledem k průběhu překvapivě zvítězil Morgan Sailing Team.

Předpověď včera slibovala slabé jugo. Čekalo se na něj nejprve nedaleko Splitu. Nic. Tak se statrovní pole přesunulo k mělčině Mlin. Při přesunu naši flotilu předjela flota Hrvatske ratne mornarice mířící s vypulírovanými kanóny na střelby k Zečevu. 

Následovalo čekání na vítr u Mlinu. Jenomže... Vítr, který měl přijít, nepřišel. Hladina jako zrcadlo a místo jachtingu koupání, opalování a další radosti pozdního léta. 

Vítr nakonec zesílil na přijatelných 7 uzlů a rozhodčí se rozhodli pro start krátké navigačky. Starty se povedly v obou třídách hned napoprvé. V mistrovské kategorii 35 se přílišné chtění stalo osudné týmům Morgan a Sea U Sailing. Především pro Sea U Sailing to bylo velmi nepříjemné, protože včera se týmu rozhodně nevedlo podle představ.

Foto Pavel Nesvadba

Foto Pavel Nesvadba

Hrvatska ratna mornarica
Na návětrné značce první točil tým Hyveco, který vsadil na levé křídlo. Za ním spolehlivě jezdící Rodop a třetí točil BlackSTR. Za ním Elektromontáže Václav Vaidiš a jako pátý překvapivě Morgan, který se musel vracet na start.

Po vytažení spinakeru se znovu startovní pole rozdělilo na pravé a levé křídlo. Tentokrát to vyšlo pravému křídlu. První protnul cílovou čáru Morgan, druhý doplul tým Elektromontáže Václav Vaidiš a třetí příčka patřila týmu Hyveco, který na první bóji točil první.

V kategorii First 45 byl nejlepší Yacht Club Praha, druhé místo vybojoval ART 247 a třetí doplul Newton.

Výsledky najdete zde

 

 

366
Na horu