Přednášky na stánku Lodních novin (úprava programu)
Od pátku do neděle proběhne v Praze v Letňanech další ročník výstavy For Boat. Na našem stánku budou pro vás stejně jako v minulých letech připraveny více, či méně odborné přednášky. Sobotní program bude upraven.
* Níže najdete program přednášek. Vše máme potvrzeno, kromě přednášky Tomáše Krejzy o jachtařském oblečení. Vypadá to, že Tomáš, kterého asi většina z vás zná jako Cigiho, na sebe nechá do poslední chvíle čekat. Bude udržovat publikum ostražité, aby nakonec přišel/nepřišel.
Stánek Lodních novin poznáte snadno, bude nad ním viset plachta. Vzhledem k zaměření ostatních vystavovatelů jde o unikátní poznávací znak.
Program přednášek
Pátek
11:00 Martin Blagoev Pohár ČANY, jediná česká regata na Baltu
12:30 Michal Korneszczuk Foiling, proč a jak to lítá na foilech
14:00 Jan Onheiser Úvod do námořního práva pro jachtaře
16:30 Jiří Zindulka Plavba do Grónska
Sobota
11:00 Milan Koláček Jak se pluje na foilující jachtě IMOCA?
12:30 Michal Korneszczuk Nejčastější nehody jachet
14:00 Daniel Vodička Proč nám nejdou přístavní manévry
16:30 Jiří Zindulka Jak se pojistit při plavbě na pronajaté lodi - BoatSafe
Neděle
11:00 Daniel Vodička Co je třeba udělat, aby kotva držela
1230 Michal Korneszczuk Nejčastější nehody jachet
1165
Související články
12. místo, kvalifikace na Transat Café l'OR splněna
12. místo, kvalifikace na Transat Café l'OR splněna
Dnes ráno ve 04:57 projeli v Hortě cílem první etapy závodu Les Sables – Horta Milan Koláček s Pierrem Brasseurem na 12. místě. Za vítězným duem Rosetti/Sericano zaostali jen o 2 hodiny a 47 minut. To hlavní se podařilo.
400 mil za 24 hodin a složitá situace mezi ostrovy
400 mil za 24 hodin a složitá situace mezi ostrovy
Do cíle Les Sables – Horta zbývá Koláčkovi s Brasseurem 188 mil a nyní plují na 10. místě. Blíží se do závětří ostrova Sao Miguel a situace bude složitá.
Zběsilá jízda, naši již devátí (video)
Zběsilá jízda, naši již devátí (video)
Za posledních 24 hodin upluli Koláček s Brasseurem 377 mil. Jen 3 lodě z celého startovního pole byly rychlejší. Nejrychlejší Italové Rosetti a Sericano upluli 383,3 míle.