Přednáška Práce s radarem a jeho využití v praxi
Pro pokročilé jachtaře jsme připravili ve spolupráci s Oldou Strakou přednášku o práci s radarem, o jeho správném využití a o možnostech těchto přístrojů. A nepůjde jen o přednášku, naučíte se také zhodnotit z obrazů na radaru nebezpečí srážky a vypočítat rychlosti a kurzy blížících se objektů.
Na mnohých jachtách jsou instalované radary jen ukázkou finanční síly jejich majitelů. Přístroj nedokážou správně použít a jeho údaje správně interpretovat. V takovém případě je užitečnost zanedbatelná.
Víte například, jak se nastavují filtry na radaru, které zamezí falešným echům? Jak poznáte v tropické oblasti prudký déšť a s ním související poryvy větru? Umíte využít radar při nočním kotvení? A víte vlastně, jaké jsou jeho limity?
To vše se dozvíte na přednášce Oldy Straky 13. listopadu od 18:00 v Praze na Císařské louce.
Další informace a rezeraci vstupenky najdete zde.
4996
Související články
Designér lodí IMOCA Sam Manuard hostem Milana Koláčka
Designér lodí IMOCA Sam Manuard hostem Milana Koláčka
V příštím webináři o Vendée Globe bude mít Milan Koláček mimořádného hosta. Bude jím designér několika jachet IMOCA účastnících se Vendée Globe Sam Manuard.
Pojede se Vendée Globe o vánočních svátcích?
Pojede se Vendée Globe o vánočních svátcích?
Včera na konci hojně navštívené online přednášky o Vendée Globe s Milanem Koláčkem jsem slíbil, že příští díl na vás čeká za 14 dnů (10+14=24). Na to mi později manželka řekla, že o svátcích se přeci nezávodí.
Otázky pro Milana Koláčka
Otázky pro Milana Koláčka
V zítra od 19:00 proběhne další díl webináře Vendée Globe 2024 s vynikajícím offshore jachtařem Milanem Koláčkem. Do úterního poledne nám můžete zasílat dotazy pro Milana, které se budou týkat Vendée, situace na trati, jachet IMOCA, tréninku, či stravy závodníků. Během úterního pořadu Milan na všechny vybrané dotazy odpoví.