Search
× Search
Poslední velká jachtařská regata před olympiádou
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Poslední velká jachtařská regata před olympiádou

Největší německá regata Kieler Woche 2016 skončila v neděli 26. června medailovými rozjížďkami olympijských tříd. Do nich se probojoval pouze Ondřej Teplý ve třídě Finn. Bohužel ve finálové jízdě zaznamenal předčasný start, takže si již nepolepšil a skončil šestý. Startoval společně s Chorvatem z levé strany krátké startovní čáry a změna větru je donutila udělat obrat na pravobok ještě před startem, čímž byli oba přes čáru. 

Naši dva olympionici Veronika Kozelská Fenclová a Viktor Teplý skončili těsně za desítkou. „Jelo se převážně ve slabém větru, v jedné zrušené rozjížďce jsem dostal černou vlajku, takže jsem v následující pak nemohl startovat. Vzhledem k tomu, že už jsem měl jeden horší výsledek kvůli zlomené píně, nedostal jsem se do medailové rozjížďky,“ komentoval Viktor Teplý průběh závodu. Pro naše mladé reprezentanty Štěpána Novotného a Jakuba Halouzku bylo velkým úspěchem, že se oba dostali do zlaté skupiny. Veronika Kozelská Fenclová zaznamenala dva předčasné starty a v úplně slabém větru se jí příliš nedařilo. Jakmile na poslední den přišla bríza kolem 8 m/s zajela první a druhé místo. V paralympijské třídě 2.4mR Daniel Bína nejel poslední dvě rozjížďky, protože musel odjet naložit loď do kontejneru do Ria, a propadl se na celkové 17. místo.

Viktor Teplý odlétá ve čtvrtek 30. 6. do Ria na trénink, Veronika Kozelská Fenclová ho bude následovat 4. července. Daniel Bína poletí do Ria až 30. srpna. Od 17. do 19. července se zúčastní v Praze na Vltavě mistrovství České republiky v match racingu na lodích třídy 2.4mR.

Výsledky
Třída Finn (31 lodí)

1. Phillip Kasueske GER
2. Ivan Kljaskovic Gaspic CRO
3. Max Kohlhoff GER
......
6. Ondřej Teplý CZE

Třída Laser (111 lodí)
1. Philipp Buhl GER
2. Giovanni Coccoluto ITA
3. Sergey Komissarov RUS
......
12. Viktor Teplý CZE
57. Jakub Halouzka CZE
59. Štěpán Novotný CZE
76. Jiří Halouzka CZE
78. Michal Steiner CZE
100. David Bezděk CZE

Třída Laser Radial (56 lodí)
1. Tiril Hartvedt Bue NOR
2. Mouika Mikkola FIN
3. Svenja Weger GER
.....
14. Veronika Kozelská Fenclová CZE
41. Martina Bezděková CZE

Třída 2.4mR (33 lodí)
1. Heiko Kroeger GER
2. Hans Asklund SWE
3. Uli Libor GER
......
16. Petr Čermák
17. Daniel Bína

Kompletní výsledky na www.kieler-woche.de

3750
Na horu