Search
× Search
Poslední prověrka před Vendée Globe
Daniel Vodička

Poslední prověrka před Vendée Globe

Start sólového závodu kolem světa Vendée Globe se blíží. Dnes před New Yorkem začíná poslední ostrá prověrka před Vendée Globe. Startuje sólový závod přes Atlantik New York – Vendée. Na startu jsou všichni favorité pro Vendée. Pojede se na plný plyn. Jachty dostanou do těla. Co se má pokazit, ať se pokazí nyní, kdy je ještě čas na opravy.

Na start se postaví 28 jachet IMOCA. Mezi skippery budou pod drobnohledem především Yoann Richomme, vycházející hvězda IMOCA, který zvítězil před nedávnem ve dvou Transatech, Charlie Dalin, který se vrací po souboji s nemocí, Jeremie Beyou, muž, který hodně chce, ale méně se mu daří v největších regatách, Thomas Ruyant a Sam Goodchild, dva skippeři jediného dvojlodního týmu, Boris Hermann, jehož lodi svědčí především náročnější podmínky, Louis Burton, který při poslední Vendée Globe ukázal, že je takřka nezničitelný.

Jsou tu ale také ženy, které mohou útočit na čelo startovního pole. Především mimořádně zkušená Samantha Davies a ze Švýcarska pocházející Justin Metraux.

Start závodu bude 90 mil před New Yorkem a závodníci budou omezeni při volbě trati zakázanou zónou s vysokým výskytem velryb, která vede od jihozápadu k severovýchodu nedaleko ideální trasy. Vítr v první části regaty by měl být příznivý zadobok, následovat bude zóna bez větru a za ní nepříznivý protivítr. Alespoň tak vypadá situace nyní.

Závod začíná za necelých 9 hodin.

Polohu lodí najdete zde.

 

 

346
Na horu