Search
× Search
Pokorný? Hirnšal? Nebo někdo jiný?
Jan Koukal
/ Kategorie: Ostatní regaty

Pokorný? Hirnšal? Nebo někdo jiný?

Kdo vyhraje Velikonočku? Jasno by mělo být již zítra ráno. I druhá etapa je extrémně rychlá. Jugo místy dosahuje 30 uzlů. A zákaz genakerů nakonec na vysoké rychlosti mění jen málo. I tak ukazuje Seesea občas rychlosti kolem 14 uzlů.

Zatím stále vane silné jugo. Aladin ale slibuje, že již před půlnocí bude slábnout. Déle by mělo vydržet u pobřeží. Od západu přijde střed níže a vítr se stočí na severozápad. Ten by měl být jako vždy silnější na otevřeném moři. Nyní babo raď. Pro déletrvající jugo je dobré jet k pobřeží. To je krátkodobý zisk. V delším časovém výhledu se zdá, že na otevřeném moři se bude možné vyhnout bezvětří.
Na pobřeží zatím sází stříbrný a bronzový z první etapy Honza Pokorný a Ivo Mareš. Na druhou stranu na vítr na moři se budou spoléhat na palubě Benemeda a s nimi Vlasta Faktor a Redside Pavla Bělehrada.
K dosavadnímu průběhu druhé etapy stojí za to říci, že tryska (průliv mezi Pelješacem a Korčulou) se zatím vyplatil. A to nejen kvůli rychlosti. Plavba vnitřkem musela být také výrazně pohodlnější. Na čele je Honza Pokorný a na svého rivala z první etapy Johana Hirnšala má náskok 5 mil. Vzhledem k tomu, jak nyní vypadá předpověď, se však ještě mohou dít věci. 

 

Ještě připomínáme, že jsou zakázané genakery. protože na lodích nejsou spinakerové pně, řeší to posádky různě. Několik různých verzí pně ukazují videa týmu Benemedo.


Polohu lodí najdete zde.

5052
Na horu