Search
× Search
Podpora pro Dana Bínu
Jan Koukal
/ Kategorie: Ostatní regaty

Podpora pro Dana Bínu

Dan Bína se připravuje na paralympiádu v Riu. Příprava na vrchol čtyřletého olympijského cyklu není levná a Dan již několik let svému snu obětuje vše. Zdroje docházejí, proto se rozhodl doplnit financování kampaně pomocí Startovače. 

Jachting je pro mě cesta ke snu - ke snu olympijskému, respektive v mém případě paralympijskému. Podřídil jsem mu 8 let své sportovní kariéry. I přesto, že jachting není až tolik věkově omezen, uvědomuji si, že tato šance se nebude opakovat. I proto se pokusím udělat maximum, abych reprezentoval se ctí a získal pro Českou republiku dobré umístění. Každý den tréninku na vodě mi v tom může významně pomoci.

Ideální představa je strávit tréninkem alespoň 70 dnů. Den tréninku v Holandsku stojí 150-200 EUR, což jsou náklady na trenéra, coach člun, pronájem mariny, parkovné a ubytování. Když připočtu náklady na plachty, servis lodě, dopravu sebe i lodě do Holandska, sezóna mě vyjde na částku 600 000 korun. Příspěvky sponzorů pokrývají 30 % nákladů, zbytek financuji ze svého, ale rezervy už docházejí. Olympijská sezóna je přitom nejdůležitější v mé sportovní kariéře.

Více najdete zde.

3537
Na horu