Search
× Search
Po čtyřech rozjížďkách na čele Morgan
Daniel Vodička

Po čtyřech rozjížďkách na čele Morgan

Dnes se na České námořní rallye podařilo odjet dvě rozjížďky, jednu navigačku a jeden karusel. Celkově vedoucímu Morganu se především navigačka nevydařila podle plánu, ale navzdory tomu je i po dnešku na prvním místě.

Startovalo se navigačkou. Podařil se hned první start, jedna loď byla přes čáru. Celkově vedoucí Morgan startoval ve skrumáži od lodě rozhodčích, bohužel nenašel místo mezi lodí a týmem SPG a musel se otočit. Vzduchem létala slova…

Vítr během rozjížďky sílil ke 20 uzlům. Startovní pole stoupalo k bóji západně od Maliho Drveniku. Na čele plul s náskokem tým Hyveco, druhé místo patřilo Dragonfly&Estetikdent. Bronzovou příčku držel tým Rudé koule (název týmu zřejmě odkazuje na oblíbenou hru indiánů kmene Navajo, kteří s červenými hliněnými koulemi sráželi z kaštanů zhotovené modely divoké zvěře, bizon 5 bodů, mustang 4 body, medvěd brtník 3 body, jelen 2 body a veverka 1 bod). Až v hloubi startovního pole pluli další předstartovní favorité Rodop a Sea U Sailing, kterým se letos nedaří podle očekávání.

Pořadí se do cíle navigační rozjížďky nezměnilo. Zvítězil s velkým náskokem tým Hyveco. Druhé místo patřilo Dragonfly&Estetikdent a třetí týmu Rudé koule. V kategorii First 45 vyhrál Newton, před ART 247 a Yacht Club Praha.

Následoval karusel, který začal dvěma nepodařenými starty. Při třetím startu rozhodčí použili k ukáznění startovního pole černou vlajku. Navzdory tomu byly tři týmy přes čáru.

Levé křídlo na stoupačce se ukázalo výhodnější a na čele se usadil dnes výborný Dragonfly&Estetikdent. Své vedení si během celé rozjížďky spolehlivě udržel a zvítězil. Druhou příčku obsadil tým Rudý koule a třetí Morgan Sailing Team.

Ve tříde First 45 zvítězil tým ART 247, Yacht Club Praha projel cílem druhý a Newton na třetím místě.

V celkovém pořadí vede Morgan ve třídě First 35 a Newton v kategorii First 45. V této třídě týmy Newton, ART 247 a Yacht Club Praha dělí jediný bod.

Výsledky najdete zde.

390
Na horu