Search
× Search
Pip Hare ztroskotala v Cornwallu
Daniel Vodička

Pip Hare ztroskotala v Cornwallu

Při návratu ze závodu Retour a la Base, ve kterém Pip Hare doplula na 11. místě, ztroskotala se svojí lodí IMOCA Medallia u pobřeží Anglie v Cornwallu.

K nehodě došlo 12. prosince v 05:30 GMT. Pip Hare po projetí cílem závodu před Lorientem pokračovala v plavbě domů. Podařilo se jí prospat několik nastavených alarmů a najet na mělčinu u anglického pobřeží. Vyproštění závodní jachty obstarala loď RNLI z Fowey.

Po prozkoumání technického stavu lodě Hare pokračovala v plavbě do své domovské základny. Technický stav nebyl natolik špatný, aby pokračování v plavbě bylo rizikem.

V roce 2021 se Pip Hare stala osmou ženou, která dokončila závod Vendée Globe.

Podobná nehoda se stala v roce 2005 Francisi Joyonovi. Na svém trimaranu IDEC vytvořil sólový rekord v plavbě přes severní Atlantik. Po projetí cíle zamířil do své domovské základny v Trinite sur Mer na jihu Bretaně. Po projetí navigačně obtížných míst Channel du Four a Raz de Sein pokračoval podél pobřeží. Autopilot však nezvládl práci, pro kterou byl určen, změnil kurz a IDEC skončil na pobřeží u Penmarc´h. Na rozdíl od Medallie však trimaran skončil rozlámaný na kousky.

617
Na horu