Search
× Search
Opravy a záchrany
Daniel Vodička

Opravy a záchrany

Mediální loď na České námořní rallye má za sebou další úspěšnou záchrannou operaci. Zesilující vítr znamená pro startovní pole množící se problémy.

Dámy na jachtě Shark (Twinkyholky) potřebují imbus 2,5 mm na opravu něčeho titěrného. Nemáme zprávu o co přesně jde. Může to být nefunkční motor, ale také cokoli jiného…

O 5 minut později již imbus nepotřebují. Hlásí, že tajemná závada byla odstraněna.

Drama u mysu Rt. Rat

SunBeam Team má pod kýlem genaker a pomalu splouvá k Murteru. Zatím se nic neděje, ale nebezpečí se blíží. Vítr žene invalidní loď do zátoky Vrtikule. Nedaří se nastoupat ze zátoky na bezpečnou vodu. Zatím v pohodě, ale za chvíli půjde o život. Nebo o majetek.

Vedení závodu dostává zprávu o nouzovém stavu a znovu je tu záchranné komando a let po vlnách. Ředitel závodu za kormidlem zachraňujícího plavidla prokazuje svoji bravurou nezměrné zkušenosti. Ve chřtánu zátoky je vidět SunBeam Team, který se snaží dostat z nebezpečí. Je to o centimetry. Možná to vyjde, možná skončí na rozeklaném pobřeží ostrova.

Když tu letí lano z boku kolem proplouvající záchranné mediální lodi MH40. Fantastický hod záchranáře Radka (nemáme svolení ke zveřejnění celého jména). Lano letí přes rozbouřené vody a končí na palubě SunBeam. Vynikající hod, navzdory Radkovým zkrvaveným prstům. (Ke zranění přišel na lovu mediálního sokolíka, který natáčí a fotí závod z výšky. Pilot Pavel (nemáme svolení ke zveřejnění celého jména) již má problémy sehnat dalšího asistenta na přistání, 13 prstů na palubě již bylo poškozených...

Posádka SunBeam Teamu přivazuje vlečné lano na přídi a MH40 vytahuje jachtu ze šlamastyky. Je to už třetí úspěšná záchranná akce týmu MH40, lodě mediálně-záchranářského zabezpečení regaty.

3393
Na horu