Search
× Search
Ondra Teplý juniorským mistrem Evropy
Jan Koukal
/ Kategorie: Ostatní regaty

Ondra Teplý juniorským mistrem Evropy

Ve slabém větru se v sobotu 12. 3. odjela v Barceloně poslední rozjížďka mistrovství Evropy třídy Finn. Ondřej Teplý v ní zajel 21. místo a to mu stačilo, aby udržel celkové šestnácté místo v nabité konkurenci devadesáti závodníků a stal se mistrem Evropy mezi juniory. Zároveň mu patří dvanáctá příčka mezi všemi Evropany. V medailové rozjížďce uhájil celkové vítězství Nizozemec Pieter Jan Postma. Další český závodník, veterán a pětinásobný účastník olympijských her Michael Maier skončil padesátý.

Ondřej Teplý se vloni stal juniorským mistrem světa v závodě, který se jel ve Valencii. Nyní v Barceloně přidal i titul mistra Evropy. Španělské vody mu evidentně svědčí. „Měl jsem dobrou rychlost, zajel jsem několik výsledků do desítky a slabší až střední vítr, který zde v Barceloně převládal, mi vyhovuje. S výsledkem jsem spokojen a těší se na Mallorku, kde budu bojovat o účast na olympiádě,“ řekl Ondra po závodě.

Dalším závodem bude pro české reprezentanty právě olympijská kvalifikace na Mallorce, která začíná 27. března. Když Ondrovi forma vydrží, má ještě šanci se do Ria dostat. Mistrovství světa třídy Finn se pak pojede v in Gaetě od 5. do 14. května.

 

Celkové výsledky najdete zde.

4246
Na horu