Search
× Search
Odveta startuje zítra v 10:00
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Odveta startuje zítra v 10:00

Druhá etapa Velikonočky odstartuje zítra v 10:00. Jaká bude situace ve druhé etapě podle předpovědi?

Zdá se, že na začátku bude vítr jen slabý, nebo dokonce žádný. Předpovědi se v tomto bodě liší. Později odpoledne by mělo přijít jugo, které by mohlo vydržet až do cíle. Složité tedy budou především první hodiny závodu. Kdo se dostane do větru první, nebo kudy jet kolem Mljetu. To budou hádanky zítřejšího dopoledne.

Vítězná trojice z první etapy Redside Pavla Bělehrada, Ladislav Slota a Pavel Horák si budou hlídat záda. Pošramocenou reputaci si budou chtít napravit také Benemedo a Giulia, pro které byla první etapa zklamáním. A dále tu bude celá řada dalších, kteří se pokusí zaútočit na vítězství. Vyhrát může stále každý.

V minulosti (ve dřevních dobách Velikonočky) bývalo vítězství v první etapě určitým handicapem. Umístění v Dubrovníku na bedně vybudilo mezi nejlepšími tak dlouhotrvající radost, že ve druhé etapě musely mít nejrychlejší posádky mimořádně silný morál, aby ze sebe dokázaly vymáčknout alespoň něco. Našli se i tací, kteří dokázali vyvažovat jen vleže. To jsou ale zkušenosti z historie regaty (ještě historie černobílé), dnes je tomu určitě jinak…

Zítra budete moci druhou etapu sledovat zde.

3887
Na horu