Search
× Search
Nový pokus pro tým Gitana
Daniel Vodička
/ Kategorie: Jules Verne Trophy

Nový pokus pro tým Gitana

Na stránkách týmu Gitana svítí oranžová. Francouzský tým se připravuje na letošní druhý start rekordní plavby kolem světa (Jules Verne Trophy). Start je možný mezi zítřkem a Silvestrem. Podmínky by měly být dobré pro první třetinu trasy.

Před měsícem se rekordní pokus trimaranu Maxi Edmond de Rothschild nevyvedl. Kvůli poškození jednoho z kormidel se vracel od Kapverd zpět na základnu v Lorientu na jihu Bretaně a musel do loděnice. Nyní se otvírá šance na reprízu.

Počasí není nejideálnější. Router týmu Marcel van Triest však sáhl po oranžové. Nyní přechází přes Bretaň bouře spojená s cyklónou Bella. Vítr je příliš silný a moře rozbouřené. Situace se bude zklidňovat, a to by byla správná chvíle pro start. Podle propočtů by stávající podmínky měly zajistit solidní časy pro první třetinu trati. Není nač čekat, protože zanedlouho dospěje cyklóna rodící se WSW od Kanárů, vydá se na cestu k Africe a zahubí jakýkoli pasát. To by znamenalo stopku do doby, než se pasát vrátí zpět.

Dnes ráno začala na základně v Lorientu příprava na vyplutí. Ta zahrnuje brífink s weather routerem Marcelem van Triest, testy na koronavirus, nakládku zásob a přípravu osobních věcí.

Posádku trimaranu tvoří tato šestice:

Franck Cammas a Charles Caudrelier, skippeři
David Boileau, trimmer a bowman
Erwan Israël, kormidelník a trimmer
Morgan Lagravière, kormidelník a trimmer
Yann Riou, trimmer a media man

Marcel van Triest, weather router
Yann Eliès, náhradník

2519
Na horu