Search
× Search
Nové jachty IMOCA, příprava na Route du Rhum
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Nové jachty IMOCA, příprava na Route du Rhum

Flotila jachet IMOCA, na kterých se jezdí Vendée Globe a pojede také The Ocean Race, má za sebou závod Defi Azimut, ve kterém se představilo i několik nových strojů, pro které to byla první ostrá zkouška.

Charal 2,  V and B – Monbana – Mayenne, Holcim – PRB, Initiatives Coeur, to byly nové jachty IMOCA, které startovaly v sólové kategorii závodu. Do posádkové části, která byla přípravou na The Ocean Race, nastoupily z nových jachet 11th Hour Racing, Malizia – Seaexplorer a Biotherm. To vše jsou lodě nové generace IMOCA. Většina z nich se postaví 6. listopadu na start závodu Route du Rhum v Saint Malo. Je to 3542 míle dlouhá sólová regata přes Atlantik.

Image
Mezi sólovými jachtami IMOCA obsadily první dvě místa starší jachty Apivia Charlieho Dalina a Linkedout Thomase Ruyanta. Až na třetím místě skončila první novinka, kterou byla Charal Jeremie Beyoua.

Přesto není možné závod označit za neúspěch nových lodí. Většinou jde o jachty, pro které to byla první zkouška, první velké srovnání se soupeři. Jde o složité jachty, na kterých je třeba hodně pracovat s nastavením. Proto je úspěchem dojezd do cíle a schopnost konkurovat soupeřům, kteří jsou již se svými jachtami sžití. Také při Route du Rhum pojede většina nových lodí na dojezd, nikoli na vítězství.

Image
V kategorii posádkové se za vítěznou 11th Hour Racing Charlieho Enrighta umístila Guyot Environnement – Team Europe Benjamina Dutreux a třetí skončila Malizia – Seaexplorer Borise Herrmanna. Biotherm Paula Meilhata musela před cílem odstoupit. Na vině byl systém vinšen v kokpitu.

Výsledky najdete zde.

578
Na horu