Search
× Search
Nová trasa (Volvo) Ocean Race
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Nová trasa (Volvo) Ocean Race

The Ocean Race (dříve Volvo Ocean Race) se podívá do 10 přístavních měst na pěti kontinentech. Trasa závodu je známá. Z deseti etapových měst jsou tři zastávky nové.

The Ocean Race bude startovat v říjnu 2021 ve španělském Alicante. Pojede se ve dvou třídách. Žádná z nich není hlavní, ale hlavní bude IMOCA. To jsou moderní jachty s foily, na kterých se dnes jezdí závody Vendée Globe, Route du Rhum a další shorthanded regaty. Druhou třídou budou one-design jachty VO65, které již znáte ze dvou předchozích ročníků závodu.

Etapová místa

Alicante, Španělsko, start
Kapverdské ostrovy
Kapské Město, Jihoafrická republika
Shenzhen, Čína
Auckland, Nový Zéland
Itajaí, Brazílie
Newport, USA
Aarhus, Dánsko
The Hague, Nizozemí
Genoa, Itálie, cíl

Novými zastávkami budou Kapverdské ostrovy, Shenzen v Číně a samozřejmě italský Janov.  Délka závodu bude 38 000 mil. Dvě z etap budou probíhat v Jižním oceánu. Půjde o etapu z Kapského města do Shenzenu (první část) a z Aucklandu do Itajaí. To by měla být nejtěžší etapa, ve které závodníci obeplují mys Horn. Čtyřikrát v průběhu závodu bude startovní pole překračovat rovník. To znamená čtyři souboje s rovníkovými tišinami.

Kolik startujících?

O závod zatím projevilo zájem 17!!! týmů. Devět z nich ve třídě IMOCA. Tři z nich jsou týmy z Francie, dva z Německa. Ve třídě VO65 má zájem o start také tým z Polska. Pokud by se počet startujících udržel, šlo by o rekordní ročník.

3201
Na horu