Search
× Search
Nová jachta IMOCA pro The Ocean Race
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Nová jachta IMOCA pro The Ocean Race

Veřejnosti byla představena nová jachta IMOCA postavená primárně pro závod The Ocean Race (dříve Volvo Ocean Race). Od všech současných se výrazně liší.

Jachta týmu 11th Hour Racing se proti všem dosavadním jachtám IMOCA výrazně liší. Ostatní jachty byly vždy primárně navrhovány pro plavbu na bočák a zaďák. Nová jachta s pracovním názvem 11.2 je ale určena pro jiný závod, při kterém se pojede čtyřikrát přes rovník a pasáží s ostřejšími kurzy bude mnohem více.

Designérem jachty je Guillaume Verdier, který má v posledních letech za sebou mnoho velikých úspěchů a patří k absolutní světové špičce ve lodním designu (IMOCA, trimarany Ultim, Americký pohár…). Stavba lodi spolu s designérskou fází trvala téměř 2 roky.

Image
Nová jachta nyní opustila brány loděnice CDK Technologies, aby se přesunula do MerConcept Francoise Gabarta, kde budou instalovány foily a další výbava jachty. První regata jachtu čeká ve druhé polovině července při regatě Defi Azimut.

Na detaily o nové jachtě se stále ještě čeká, ale už nyní je vidět, že posádka se bude za plavby skrývat v téměř dokonale zastřešeném kokpitu, odkud bude možné vše ovládat.

Vzpomeneme-li si, jak byly vystaveny nepřízni počasí posádky při minulých ročnících Volvo Ocean Race, jedná se o podobný posun, jako z kokpitu dvouplošníku do kabiny moderní stíhačky.

Foto  Amory Ross / 11th Hour Racing

2744
Na horu