Search
× Search
Nová IMOCA od Juana K
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Nová IMOCA od Juana K

Minulý týden byla na vodu spuštěna nová jachta třídy IMOCA určená pro Vendée Globe. Skipperem jachty bude Nicolas Troussel a designérem je Juan Kouyoumdjian, designér s kontroverzní pověstí. Jachta nese jméno CORUM L'Épargne. Je jiná než všechny ostatní.

Třída IMOCA je zřejmě divácky nejatraktivnější lodní třídou. Jachty jsou vybavené foily a liší se od sebe nejméně tolik, jako domácí Micka a gepard v africké savaně. Podívejte se například na L´Occitane Armela Tripona, Apivia Charlieho Dalina, Charal Jeremie Beyoua, Hugo Boss Alexe Thomsona a nyní na CORUM L'Épargne Nicolase Troussela. To vše jsou jachty poslední generace. A tak mnoho se liší. Něco podobného těžko najdete v jakékoli jiné lodní třídě.

IMOCA je v dnešní době synonymem pro inovace. Nová jachta navržená Juanem K je na první pohled zajímavá tvarem nástavby, respektive její zdánlivou absencí. Paluba přechází plynule do nástavby, kokpit je téměř celý zakrytý, příď jachty je opačně skloněná.

Video s novou lodí najdete zde.

To jsou věci, které jsou patrné na první pohled. S ostatními detaily musíme počkat na její bližší představení.

Jachta byla postavena v loděnici CDK Technologies Michela Desjoyeaux. To je jediný dvojnásobný vítěz Vendée Globe.

A ještě ke kontroverznoszti Juana K. Argentinský designér několik let kraloval lodím na Volvo Ocean Race. Na druhou stranu navrhl i lodě, které byly velkým zklamáním. Příkladem je jeho první jachta IMOCA Cheminées Poujoulat Bernarda Stamma, která se rozlomila za plavby severně od Francie.

3088
Na horu