Někdy to skončí špatně...
Na to, kolik pluje každou sezónu v Chorvatsku lodí a jaká je kvalita některých skipperů, se nehod děje vlastně jen málo. Ale dějou se.
Loď na snímku je obětí juga. Snímek jsme dostali minulý týden od Petra Zbírala. Svůj život tato plachetnice ukončila v zátoce Slanica na ostrově Murter. Na první pohled nevypadá poškození nijak tragicky, ale bližší ohledání ukazuje, že ostré kameny a vlny se na trupu podepsaly. Trup má popraskaný celý bok v jednom místě a několik dalších menších prasklin.
Foto Petr Zbíral
Detail ale ukazuje mimořádné poškození trupu.
1962
Související články
Jak se opravuje díra v trupu
Jak se opravuje díra v trupu
Na startu The Ocean Race Europe Allagrande Mapei rozpárala outriggerem trup Holcim-PRB jak otvírákem. Díra v trupu jak dveře do kamionu. Jak se taková škoda opravuje nám řeklsólový jachtař a lodní stavitel Milan Koláček.
Konec rekordního pokusu, Sodebo nemá kormidlo
Konec rekordního pokusu, Sodebo nemá kormidlo
V Jižním oceánu, až daleko na jihu téměř v oblasti plovoucího ledu končí rekordní pokus v plavbě kolem světa trimaranu Sodebo Ultim. Thomas Coville se svými muži přišel o kormidlo na centrálním trupu. V další plavbě Jižním oceánem není možné pokračovat.
Ulomený foil
Ulomený foil
Druhý ve Vendée Globe Sebastien Simon přišel o foil na pravoboku. To je velká rána pro držitele čtyřiadvacetihodinového rekordu. Znamená to rychlostní ztrátu kolem 30 %.