Search
× Search
Naši úspěšní na Seascape 27 v Dánsku
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Naši úspěšní na Seascape 27 v Dánsku

O víkendu vrcholil dánský závod Vegvisirrace, kterého se zúčastnily i dvě české lodě First 27 (Seascape 27). V sólové kategorii startoval Milan Tomek, v kategorii dvojic Milan Koláček s Pavlou Písařovou. Obě naše lodě si vezou z Dánska medaili.

Závod byl letos těžký, svědčí o tom mnoho jachet, které nedokončilo. První noc nefoukalo a jednalo se spíše o netrpělivé kotvení, druhý den naproti tomu bylo na nevelkých jachtách nutné několik hodin stoupat proti větru o rychlosti 30 uzlů. To také není nic, co by si člověk vybral dobrovolně.

Naše závodníky však náročné podmínky nerozhodily. Milan Tomek na své trati dlouhé 158 mil zvítězil. Závod v této kategorii dokončila jen jedna další jachta.

Milan Koláček s Pavlou Písařovou patřili také mezi nemnoho těch, kteří dopluli do cíle. V doublehanded třídě se jednalo o 238 mil dlouhý slalom ostrovním labyrintem. Zde zvítězilo duo Uwe Barthel a Svere Reinke na větší a silnější jachtě Dehler 30 od, která v silném větru na stoupačku byla ve výhodě. Na druhém a třetím místě dopluly jachty Seascape 27. Druhý skončili Janne Magnusson a Johan Magnusson a jen 6 minut za nimi propluli cílem Milan Koláček s Pavlou Písařovou. Zbylých pět účastníků nedoplulo do cíle.

Pro oba Milany se jednalo o přípravu na regatu Silver Rudder, která se jede o víkendu. Jedná se o mistrovství Evropy třídy First 27 (Seascape 27). Na start by se mělo postavit cca 20 startujících.

Výsledky najdete zde.

778
Na horu