Search
× Search
Naši u Favignany
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Naši u Favignany

V sobotu odstartoval známý offshore závod Middle Sea Race. Na startu není žádná česká jachta, ale na palubě francouzské JP54 Notre Mediterranee – Ville de Nice se závodu účastní několik českých jachtařů včetně Milana Koláčka a Milana Tomka.

Jedná se o revoluční jachtu několikanásobného vítěze závodů Transat Jacques Vabre a Barcelona World Race Jean-Pierre Dicka s naklápěcím kýlem a otočným interiérem. Tato inovace umožňuje přesunutí těžkých částí interiéru na návětrný bok a zvýšení výkonu jachty. Podobně měl Dick zařízenu i svoji poslední jachtu IMOCA. Designérem jachty postavené na Novém Zélandu je Guillaume Verdier, lodní designér, jehož jméno má v posledních letech zvuk.

Jachta Notre Mediterranee – Ville de Nice se nyní blíží k otočnému bodu Favignana na západě Sicílie. Po krátkém úseku na boční vítr nyní čeká na jachty u Favignany dlouhý úsek na předobok k Pantallerii. Vítr vane od jihovýchodu. Mezi Pantallerii a Lampedusou bude vítr slábnout a bude to o hledání větru.

Tým je nyní na 15. místě mezi jednotrupými jachtami celkové. Na čele je dvojice třicetimetrových jachet Leopard 3 a Bullitt, Následuje VO70 Pyewacket 70, VO65 Ambersail. Dále dvojice TP52 a několik speciálů mezi 45 a 50 stopami.

Polohu lodí můžete sledovat zde.

372
Na horu