Search
× Search
Napínavé drama uprostřed Atlantiku
Daniel Vodička

Napínavé drama uprostřed Atlantiku

Dvě míle dělí Michala Krystu od prvního místa v závodě Globe 5.80 Transat. Vedoucí dvojice pluje uprostřed Atlantiku bok po boku a Michal Krysta je stále o kousek rychlejší. O desetinku uzlu, o dvě desetinky, někdy o půl uzlu. Užírá náskok, který si švýcarský závodník vytvořil u Kapverd.

Vedoucí dvojice pluje bok po boku. Mezi nimi je v současné chvíli vzdálenost cca 7 mil. To znamená, že se nevidí. Soupeří spolu na dálku. Michal pluje severněji, Švýcar Etienne Messikommer je dále na jihu. Třetí v pořadí ztrácí již téměř 80 mil, to znamená, cca 16 hodin plavby.

Za včerejšek uplul Michal Krysta 146 mil. To je na jachtu dlouhou 5,8 m fantastický výsledek. Jeho soupeř ze Švýcarska byl tentokrát pomalejší o 11 mil. Takto se to nezdá mnoho, ale jde o téměř 2 hodiny plavby. V jediném dni.

Bylo by zajímavé udělat odpovídající srovnání ve třídě IMOCA.  146 mil na Globe 5.80 bych přirovnal ke 456 mílím za den na jachtě IMOCA. Absolutní rekord to není, ale hodně se mu to blíží. Znamená to průměr 19 uzlů. A kolik je v takovém případě 11 mil? To je cca 36 mil rozdíl v jediném dni. Jestli mi tedy rozumíte…

Jednoduše řečeno: Michal Krysta jede fantasticky! Sledujte jeho souboj se Švýcarem Messikommerem zde.

2058
Na horu