Motorový člun těžce zranil plavkyni
Na Murteru v Betině 72letý Němec na gumáku s motorem cca 150 metrů od břehu nalétl na 47letou plavkyni a těžce ji zranil.
Žena byla převezena do nemocnice v Šibeniku, zranění byla potvrzena jako život ohrožující. Německý jachtař byl policií zadržen a předán do vazby. Je na něj podáno trestní oznámení.
Připomínáme, že 300 metrů od pobřeží je v Chorvatsku zakázána plavba ve skluzu. K přehlédnutí plavce může dojít velmi snadno a následky jsou obvykle vážné.
Osobně velmi rád plavu v moři, ale vždy se snažím plavat jen podél břehu. Zaprvé kvůli žralokům, abych stihl při útoku utéct z vody, a za druhé kvůli motorovým člunům a vodním skútrům. U břehu je pravděpodobnost nehody mnohem menší. V případě nutnosti plavat dále, je dobré využít viditelnou plaveckou bójku.
815
Související články
Jak se opravuje díra v trupu
Jak se opravuje díra v trupu
Na startu The Ocean Race Europe Allagrande Mapei rozpárala outriggerem trup Holcim-PRB jak otvírákem. Díra v trupu jak dveře do kamionu. Jak se taková škoda opravuje nám řeklsólový jachtař a lodní stavitel Milan Koláček.
Konec rekordního pokusu, Sodebo nemá kormidlo
Konec rekordního pokusu, Sodebo nemá kormidlo
V Jižním oceánu, až daleko na jihu téměř v oblasti plovoucího ledu končí rekordní pokus v plavbě kolem světa trimaranu Sodebo Ultim. Thomas Coville se svými muži přišel o kormidlo na centrálním trupu. V další plavbě Jižním oceánem není možné pokračovat.
Ulomený foil
Ulomený foil
Druhý ve Vendée Globe Sebastien Simon přišel o foil na pravoboku. To je velká rána pro držitele čtyřiadvacetihodinového rekordu. Znamená to rychlostní ztrátu kolem 30 %.