Search
× Search
Mistrovství světa na palubě Giulie
J. Hirnsal
/ Kategorie: Ostatní regaty

Mistrovství světa na palubě Giulie

Mistrovství světa ORC je za námi a pro naše barvy skončilo úspěchem. Jaký byl šampionát na palubě jachty Giulia, která obsadila 9. místo?

Je dobojováno.

Giulia Sailing o víkendu nakonec doplachtila na devátém místě z padesáti posádek účastnících se letošního Mistrovství světa námořních lodí ORC ve skupině C.

Pro nás veliký posun za poslední dvě sezóny a neuvěřitelný balík velmi cenných zkušeností a informací do budoucna.

Máme velkou radost i z výsledků dalších českých posádek, a to z Tří sester, které ve skupině B obsadily 7. místo a jízdou snů si tým HEBE V veze titul vícemistra světa. Zní to neuvěřitelně, ale český námořní jachting má 3 posádky v top 10.

Celé mistrovství se neslo ve znamení silného větru a s ním přišly i technické problémy, se kterými bylo třeba se vypořádat. Neminuly ani naši posádku. Jednalo se oprasklý výtah kosatky, utržené kladky ovládání inhauleru otěží kosatky a asi nejhorší chvilka přišla, když se roztrhl spinnaker při 25 uzlech větru. Naštěstí se ho povedlo přes noc zrekonstruovat a my mohli pokračovat do dalšího větrného dne.

Z našeho pohledu byl silný vítr při tomto mistrovství překvapením pro všechny včetně organizátorů. Závodníci měli modifikované lodě do slabšího větru, neboť vycházeli ze statistik posledních několika let. Pravděpodobně četli stejnou statistiku i pořadatelé, neboť se rozhodli používat sponzorskou loď na místo startovní bóje. Kdo jste někdy zkoušel zakotvit loď při 25ti uzlovém jugu na hloubce 65 metrů, tak pochopíte, proč jsme půl dne čekali, než rozhodčí postaví trať. Jinak organizacebyla na vysoké úrovni a pořadatelé zaslouží uznání.

Děkujeme pořadatelům, vám všem, kteří fandíte českému jachtingu a nenechte se prosím otrávit příběhy pirátů…
 

4018
Na horu