Search
× Search
Mini Transat s naší účastí odstartoval
Daniel Vodička

Mini Transat s naší účastí odstartoval

Včera se čtrnáctidenním zdržením odstartovala známá sólová regata přes Atlantik Mini Transat. Znovu je na startu také náš závodník Pavel Roubal. Závodníci se z La Rochelle vydají nejprve na ostrov Gran Canaria, kde skončí první etapa. Druhá etapa povede do Le Marinu na ostrově Martinique.

Čtrnáctidenní odklad startu byl způsoben bouřlivým počasím nad Biskajským zálivem, do kterého by bylo velmi nebezpečné vyslat více než osm desítek 65 metru dlouhých jachet. Svoji roli v tom hrál i hurikán Lorenzo, který se na  na začátku minulého týdne přehnal přes Azory.

Mezi startujícími je i náš reprezentant Pavel Roubal, který startuje již podruhé v kategorii sériových jachet na jachtě Pogo 3. V této chvíli se z 65 závodníků v sériové kategorii drží na vynikajícím 16. míste.

Startovní pole dnes čeká přechod studené fronty a za ní stočení větru k západu až severozápadu. V tomto větru startovní pole obepluje mys Finistera a dostane se do severního portugalského pasátu, ve kterém popluje kolem Pyrenejského poloostrova na jih.

Polohu lodí najdete zde.

 

 

 

2896
Na horu