Search
× Search
Michal Krysta šlape na plyn
Daniel Vodička

Michal Krysta šlape na plyn

Po nezdařené pasáži kolem Kapverd, kde náš závodník Michal Krysta na své soupeře ztratil, se znovu ukazuje, že v přímém srovnání je nejrychlejší. Na své soupeře od včerejška najel 13, respektive 33 mil.

Michal Krysta pluje nejrychleji a propracovává se znovu dopředu. Dnes už je na bronzovém stupínku a na stříbro mu schází 22 mil. Udrží-li rychlost, zítra může poskočit na dvojku. Na nyní prvního Švýcara Messikommera zítřek stačit nebude, ale do konce týdne by se Michal mohl před něj dostat.

Je zajímavé sledovat dramatické dění v této maličké lodní třídě. V ideálních podmínkách rychlosti vystoupají na 5,5 uzlu a závodní lodě letí po hladině. Jedna pluje rychlostí 5,4 uzlu, druhá je o desetinku rychlejší. Za den se jejich pozice promění o 2,5 míle.

Nechci ani v nejmenším snižovat výsledky závodníků a jejich odvahu, ale v dnešním rychlém světě foilů a křídel to trochu vypadá jako šnečí šampionát na dostihovém oválu. Zatímco koně stihnou za den 15 dostihů, šnečí sprinteři se posunuli na délku paže od startu. Sto metrů je v takovém případě vytrvalostní disciplína.

Ještě jednou bych chtěl zdůraznit, že toto přirovnání zde není proto, aby znevažovalo závodníky a jejich výkony. Jen mi to tak přišlo ve srovnání s trimarany Ultime a dalšími moderními speciály.

Polohu lodí najdete zde.

2112
Na horu