Search
× Search
McDONALDS CUP – mistrovství ČR třídy Optimist
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

McDONALDS CUP – mistrovství ČR třídy Optimist

Náhradní mistrovství republiky se navzdory nepříznivé předpovědi vydařilo! Na Lipno do Černé v Pošumaví přijelo o víkendu 7.–8. 9. na pohárový závod McDONALDS CUP, na který bylo přeloženo neodjeté mistrovství ČR z Nových Mlýnů, 92 závodníků třídy Optimist.

Předpověď počasí na tento závod nevypadala vůbec růžově – zima, vytrvalý déšť a téměř žádný vítr. A přesně podle tohoto scénáře to v sobotu ráno vypadalo. Odpoledne se však na vodě objevily první vlnky a hlavnímu rozhodčímu Václavu Brabcovi se podařilo odjet ve velmi slabém větru a vydatném dešti dvě rozjížďky.

Také neděle ráno nevypadala moc nadějně, ale alespoň nepršelo, a dokonce mezi mraky občas vykouklo slunce. V 11 hodin se šlo na vodu a v postupně zesilujícím větru až na 5 m/s se odjely čtyři pěkné rozjížďky. Na balení ovšem přišel znovu déšť, a tak se vyhlášení vítězů muselo konat v hale.

A jak to dopadlo?

Titul mistra republiky vybojoval Adam Jaroš, druhý byl Ondřej Šindelka (oba MYK) a třetí Adéla Rabasová (YC Jezero Hlučín).

Starší žáci: 1. Adam Jaroš (MYK), 2. Ondřej Šindelka (MYK), 3. Lukáš Kraus (JK Česká Lípa)

Mladší žáci: 1. Jeremiáš Přikryl (LS Kroměříž), 2. František Burda (JK Česká Lípa), 3. Patrik Štafa (MYK)

Starší žákyně: 1. Adéla Rabasová (YC Jezero Hlučín), 2. Linda Dokoupilová (Jachtklub Brno), 3. Kristýna Flosmanová (JK Jiskra Třeboň) – titul však v této kategorii nebyl udělen, nesešlo se 10 závodnic

Mladší žákyně: 1. Barbora Valenová (JK Olomouc), 2. Klára Chalupníková (Jachtklub Brno), 3. Beata Dokoupilová (Jachtklub Brno)

Oceněni byli také nejmladší účastníci, teprve osmiletí nebo dokonce sedmiletí závodníci: Šimon Konopík, Anna Skořepová, Jakub Lojka, Vojtěch Nováček, Marek Štolba

Společně s Optimisty závodila také třída 420, která měla Český pohár. Sešlo se ale pouze šest lodí. Zvítězily sestry Zuzana a Eliška Vychovy z YC Neratovice.

 

3317
Na horu