Search
× Search
Mary S na Fastnetu ve vedoucí skupině
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Mary S na Fastnetu ve vedoucí skupině

Na letošním Fastnetu mají Česká a Slovenská republika dvojnásobné zastoupení. Ve skupině IRC 3 uzavírá první desítku Mary S Pavla Štolby vedená Milanem Koláčkem. Sabre 2 Miroslava Jakubčíka je v polovině startovního pole.

Milan Koláček jede s Pavlem Štolbou a Ondrou Vachelem na nové vynikající závodní jachtě JPK 1030. Loď byla před pár týdny spuštěna na vodu v Lorientu a naše trojice s pěnou u úst stihla její registraci a přepravu na start. Nic víc.

Mary S pluje ve třídě IRC 3, ve které startuje celkem 75 jachet a drží se na 10. místě. Vzhledem k okolnostem jde o vynikající umístění. V celkovém pořadí IRC jsou na 38. místě z 268 startujících v IRC.

Miroslav Jakubčík pluje na jachtě Class 40 Sabre 2. Ve své třídě IRC 1 je na 32. místě.

Po svižnějším větru na startu (25 – 30 uzlů) se situace trochu zklidnila, ale startovní pole pokračuje na stoupačku. Vypadá to, že to tak bude až do zítřka odpoledne, kdy se před příchodem fronty změní vítr na jihozápad. K Fastnetu by fronta měla dorazit ve středu ráno. Vítr by měl sílit nad 30 uzlů. Za frontou přijde severozápadní vítr. Situace ale podle předpovědi nebude ani po přechodu fronty jednoduchá.

Jen pro zajímavost. Nejrychlejší trimarany již nyní točí Fastnet.

Polohu lodí najdete zde.

2108
Na horu