Search
× Search
Luna Rossa nedal Britům šanci
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Luna Rossa nedal Britům šanci

Čtyři rozjížďky ve finále Prada Cupu a čtyři vítězství pro italský tým Luna Rossa. Britům se nedaří. Mohou ale využít ke zlepšení pauzu, kterou přináší do Aucklandu znovuobjevení koronaviru.

Italové jsou na koni, Britové pod tlakem. Britský tým byl na tom špatně při první ostré regatě AC75 před Vánoci, kdy nedokázal ani jednou zvítězit. Na konci roku se zdálo, že Britové zamíří velmi rychle domů a do souboje s obhájcem trofeje Emirates postoupí tým American Magic. Jenomže situace se při prvních rozjížďkách Prada Cupu změnila. Britové byli k neporažení a Američanům zbyly jen oči pro pláč. Favoritem finále Prada Cupu se tak stal britský tým INEOS.

Favoritům však není tentokrát přáno a finále se vyvíjí pro Brity nepříznivě. První dvě rozjížďky ukázaly, že ve slabém větru dominují Italové.

Ani 16 uzlů větru o víkendu Britům nestačilo. V obou případech chybovali již před startem a pak se jen snažili dotahovat náskok soupeře. Ani v jednom případě se to nepovedlo. Ve třetí rozjížďce Britové zaostali za Italy o 13 sekund, ve čtvrté o 41 sekundu.

COVID pauza

Novozélanďané berou nebezpečí koronaviru velmi vážně. Proto když objevili nakaženou tříčlennou rodinu v Aucklandu, přišla ihned na řadu uzávěra, která dává Britům šanci se vzpamatovat. Uzávěra je zatím stanovena na 72 hodin. To znamená, že středeční závodní den se odkládá a co bude dále, se uvidí.

Více informací zde.

Foto: COR 36 | Studio Borlenghi

2575
Na horu