Search
× Search
Luna Rossa do souboje o Americký pohár
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Luna Rossa do souboje o Americký pohár

V souboji o nejstarší sportovní trofej se utká obhájce z Nového Zélandu Emirates Team New Zealand a italský vyzyvatel Luna Rossa Prada Pirelli. Italové deklasovali v souboji o Americký pohár britský tým INEOS 7:1.

Cesta Italů do Amerického poháru byla nenápadná. Poprvé se revoluční jachty AC75 spolu utkaly před Vánoci. Dominoval domácí tým Emirates, za ním si skvěle vedli Američané American Magic. Tým Luna Rossa byl třetí a britský INEOS nedokázal vyhrát jedinou rozjížďku a už tehdy se zdál být ze hry.

Image
Pak přišlo první ostré měření sil a situace se otočila. Tým INEOS předvedl obrat a najednou byl nejrychlejší. Vyhrával vše. Za ním se držel tým Luna Rossa a bez jediné vítězné rozjížďky byl nejhorší American Magic. Při jedné z rozjížděk Američané dokonce vzlétli, přistáli a skončili na boku. V trupu lodi byla díra a jachta se mále potopila. Sice se jí ještě podařilo opravit, ale to bylo z americké strany vše. Američané vypadli a ve finále Prada Cupu proti sobě nastoupili Britové a Italové. Vzhledem k předchozím výsledkům byli Britové favority.

Favoritům se letos nedaří. Ve finále Prada Cupu to byli Britové, kdo tahal za kratší konec lana. Italský tým byl od začátku lepší a Britům dovolil z 8 rozjížděk jen jediné vítězství. Tým Luna Rossa Prada Pirelli porazil britský INEOS 7:1.

Vítěz Prada Cupu postupuje do souboje o Americký pohár, ve kterém se střetne s obhájcem trofeje Emirates Team New Zealand. Finále začíná 6. března.

Výsledky najdete zde.

 

1977
Na horu