Search
× Search
Kompletní dívčí pódium z 84. Warnemünder Woche
Daniel Vodička
/ Kategorie: Ostatní regaty

Kompletní dívčí pódium z 84. Warnemünder Woche

Od 7. do 10. července se náš tým 14 závodníků tříd ILCA zúčastnil 84. Warnemünder Woche, kde před závodem tři dny trénoval pod vedením Štěpána Novotného a Johany Rozlivkové.

Závod patří do série Europa Cup, ale účast nebyla tentokrát tak velká jako třeba na Gardě. Silný vítr umožnil závodit pouze jeden den, kdy se odjely tři rozjížďky. V silném větru se našim závodníkům a závodnicím dařilo. Dny, kdy se pro silný vítr nezávodilo, využil tým k dalšímu tréninku. Byla to vydařená akce, kdy po celou dobu foukalo 8 až 12 m/s.

Ve třídě ILCA 4 mezi dívkami zvítězila Kristýna Flosmanová z TJ Jiskra Třeboň (celkově druhá i mezi chlapci), na druhém místě skončila Helena Hýžová a na třetím Linda Dokoupilová (obě Jachtklub Brno). Helena Hýžová zároveň vyhrála kategorii do 16 let a Kristýna s Lindou obsadily první dvě místa v kategorii do 18 let.

Foto archiv

Foto archiv

Naše reprezentantky na stupních vítězů.
Mezi chlapci ve třídě ILCA 4 byl nejlepší z našich závodníků na 10. místě Michal Rais z SK Štětí (čtvrtý v kategorii do 18 let). Ve olympijské třídě ILCA 6 skončila mezi ženami na 13. místě Markéta Kališová z Jachtklubu Brno a zároveň byla třetí v kategorii U19. V olympijské třídě ILCA 7 skončil na 37. místě (15. U21) Andrew Lawson (JK Staré Splavy) a na 41. místě (17. U21) Mikuláš Vaszi z SK Štětí.

Kompletní výsledky zde

758
Na horu