Search
× Search
Kdo vyhraje bundu Helly Hansen?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Vende Globe

Kdo vyhraje bundu Helly Hansen?

Kdo je ve Vendée Globe na čele? Je to Charlie Dalin, který je nejblíže cíli, nebo Louis Burton nejdále na sever? Rozdají si to tito dva o vítězství? Na tom závisí, kdo z vás vyhraje bundu AEGIR OCEAN DRY TOP od Helly Hansen.

V současné chvíli je pořadí určováno podle vzdálenosti od mysu Finisterre na severozápadě Pyrenejského poloostrova. To je ale trochu zavádějící. Nejblíže je Charlie Dalin. Louis Burton ale zvolil jinou strategii a vsadil na delší trasu při rychlejších kurzech na vítr. Více odpadá a je průměrně o 2 uzle rychlejší. Dříve se navíc dostane do stočeného větru před frontou, která ho ponese k cíli. Pro Burtona hraje i to, že hřeben vysokého tlaku, který má před sebou, propluje v místě se silnějším větrem než Dalin a další.

K této dvojici by se mohli přidat ještě další.

Image
Boris Herrmann. To je německý mládenec z dobrého oddílu Yacht Club de Monaco. Mondénní záležitost. Olivrejovaný vrátný a ve vitríně hodinky za půl milionu. Tak to vypadá v klubu… Nesmíme zapomínat, že ho v cíli čeká náprava 6 hodin. Jeho nevýhodou může být, že má v hlavě strach z poškození lodě, o kterém mluvil včera. Je to těžké, jet na plno a přitom ne za hranou. Závod je ale vyrovnaný a kdo neriskuje… Na druhou stranu se mu zatím opatrný přístup vyplatil.

Thomas Ruyant si zkrátí cestu kolem ustupujícího hřebene vysokého tlaku. Je to bojovník, který se nevzdá až do cíle. Jeho handicapem je uříznutý foil na levoboku.

Tvrdohlavý Yannick Bestaven si nechce připustit, že mohl přijít o náskok, který měl na jihu Atlantiku. Navíc se mu dobře vede v bouřlivých podmínkách a ty ještě na severu Atlantiku přijdou. Také u Yannicka musíme počítat s nápravou, která ho v cíli čeká. Je to 10 hodin k dobru.

Mezi touto pěticí bych hledal adepta na vítězství. Uvidíme, co si o tom bude zítra myslet Milan Koláček a Tanguy Leglatin. Přednáška o Vendée Globe se speciálním hostem začne ve 20:00

Polohu lodí najdete zde.

2113
Na horu