Search
× Search
Kdo s koho?
Daniel Vodička
/ Kategorie: Velikonoční regata

Kdo s koho?

Druhá etapa Velikonoční regaty zatím patří k těm rychlým. Necelých 24 hodin po startu a vedoucím jachtám zbývá 20 mil do cíle. O stupně vítězů bojují týmy Martina Pospíšila (zatím si jede pro vítězství) Johana Hirnšala, Vlasty Faktora a Michala Kelemena.

Podle předpovědi se zdá, že poslední míle by mohly být dramatické. Předpovědní mapy ukazují, že u břehu by mělo být větru jen velmi málo. A jestli něco dokáže zamotat pořadím, je to právě nedostatek větru.

Po deštivé noci plují na čele jachtaři a jachtařky z Brna (Jachtklub Brno se zdá být dobrým oddílem). Na druhé místo se vytáhl čtvrtý z první etapy Johan Hirnšal  Za současného stavu by to znamenalo stříbro v celkovém pořadí. Pro bronz si nejspíše jede Vlasta Faktor a to navzdory tomu, že po startu v Dubrovníku se svými muži zabloudil a zřejmě nemohl najít směr na Murter (nebo to byla závada na SeeSea?). Vzhledem k začátku druhé etapy je nynější přední pozice ukázkou nezlomné vůle Faktorova mužstva (bez seznamu posádky nejsme schopni zjistit, nejde-li i o ženstvo).  Výborně jedoucí Michal Kelemen se drží v první desítce. Pokud nepředvede famózní finiš, bude to pro něj znamenat čtvrté místo. Je to škoda, protože slovenská čtveřice si vede v obou etapách velmi dobře a slovenskou hymnu jsme už dlouho neslyšeli.

Vítr by měl u břehu lehat a během dne se stočit na severozápad. Pro závodníky na chvostě to bude ještě znamenat dlouhou stoupačku.

Polohu lodí najdete zde.

2292
Na horu