Search
× Search
Johan o stříbrném Kypru
J. Hirnsal
/ Kategorie: Ostatní regaty

Johan o stříbrném Kypru

Stříbro z evropského šampionátu na Kypru vezou dva naše týmy. Za kormidlem jednoho z nich stojí Johan Hirnšal. Jaký byl šampionát z jeho pohledu?

Probouzíme se do nového dne ve městě Limassol na ostrově Kypr. Tady se poslední týden konalo Mistrovství Evropy námořních lodí ORCi. Z České republiky se účastní takto významných závodů už řadu let tým Tři sestry nebo v minulosti Bohemia Express, který v letech 2007 a 2008 přivezl i dvě medaile ze světového šampionátu. Pro náš relativně mladý tým Giulia jsou to vzory, které nás inspirovaly k podobné cestě.

Je to pro nás teprve druhá sezóna ve složení Rudolf Vřešťál, Jan (Johan) Hirnšal, Tomáš (Maďar) Zima, Kamil Jirounek, Milan Ptáčník a Michal Hrabálek. Jak řekl náš trimer hlavní plachty Christian Binder z Rakouska, udělali jsme velký skok od konce minulé sezóny a stali se silnými soupeři. Bylo tedy snadné se rozhodnout pro dalekou cestu až na Kypr.

Celé mistrovství provázel na tuto dobu nezvykle slabý vítr, což není pro naši loď ideální. Nejlepší výkony předvádí až od 8 uzlů větru. Takový vítr vál vždy až v podvečer a tehdy jsme si dokázali poradit se všemi soupeři. Porazil nás jen estonský tým Katarina ll,  který jezdí na už sedmkrát modifikované lodi.

Poslední dva dny pak foukalo přes 20 uzlů a chvílemi v nárazech 28. Tady jsme objevili velké rezervy v trimu lodě. Bohužel takové nádherné počasí a ideální podmínky jsou velmi zřídka. My jsme přitom zkoušeli různá nová nastavení, které využijeme už za měsíc při Rolex Middle Sea Race na Maltě, kam se právě teď GIULIA přesouvá. Stále se na lodi zlepšujeme a nacházíme nová tajemství její rychlosti. Vychováváme si i následovníky v naší přípravce Giulia sailing KIDS jezdících na lodích Optimist.

Gratulujeme Třem sestrám a moc děkujeme všem, co nás sledují na naší cestě po moři.

4776
Na horu